Ana sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Şehrimize atılan bir imza olmak umuduyla!

Eski tarihlerden bu yana insanlar yapılara merak sarmış, bu yapılardan kentin estetiğine doğru zaman akışı devam etmiştir. Kentleri güzelleştiren ve bir o kadar da yaşamsal yapan da kentin mimari yapısı değil midir?

Kentin estetiği Gerek tek yapıların gerekse yapı ve açık yeşil alanların bir araya gelerek oluşturdukları çevrenin yalnızca insanın biyolojik gereksinmelerini karşılayan işlevsellik değil, aynı zamanda psikolojik, entelektüel gereksinmelerini de karşılayan estetik nitelikler de taşıması gerekmektedir.

İnşaat sektörü o kadar geniş bir sektördür ki kentin estetiğinden insanların yaşam tarzına kadar ucu bucağı olmayan bir yol seyretmektedir.

 

Biz İnşaat Magazin Dergisi olarak yola çıkarken ilk önce kentin mimarisini ele aldık ve bununla birlikte kentteki yapılaşmanın derinliklerini konu aldık..

Şimdi üçüncü sayımızı geride bıraktık, çıktığımız yolda bizlere destek veren şehrin mülki amirleri, STK’lar, birçok kurum ve kuruluşlar, inşaat sektöründe adını kanıtlamış müteahhitlerin destekleriyle Adana’ya farklı bir tarz getirdiğimizi düşünüyoruz.

Ele aldığımız şehrin önemli konularında yaptığımız paneller ve takip ettiğimiz yeni girişimciler, yeni haberlerle sizlerin karşısında olmaktan bir kez daha gurur duymaktayız.

İnşaat Magazin Dergisi olarak birbirinden değerli güçlü yayın kadrosuyla bundan sonra da Adana’ya katkı koymak adına var olmaya devam edeceğiz. Üç ayda bir herkesi ilgilendiren konuları panellerimizde işleyerek, Adanalıların gözü, kulağı olacağız. En son olarak yıl sonunda dergimizin gecesi olarak İnşaat Magazin Dergisi Gayrimenkul Proje Ödül gecesiyle taçlandıracağız.