YILMAZLAR ENDÜSTRİYEL ÇUKUROVA’NIN GÖZ BEBEĞİ…

Yılmazlar Endüstriyel mutfak cihazlar işe başladığı ilk günden bu güne kadar artan yüksek kaliteli hizmet anlayışıyla Türkiye’de ki yerini almıştır. Yılmazlar Endüstriyeli kurarak ülke ekonomisine ve sanayiye katkı sunan Yılmazlar Endüstriyel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yılmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Yılmaz ile sektör hakkında bilgi almak adına bir araya geldik.

Yeni büyük hedeflere doğru özel çalışmalar ve ürünlerle birlikte yeni ufuklara doğru devam eden Yılmazlar Endüstriyel, ürettiği yüksek kaliteli ürünler sayesinde bugün büyük başarılara imza atmış ve istihdam alanı yaratmıştır. Yaptıkları özel çalışmalarla özellikle Çukurova Bölgesinde de zirveye oturan Yılmazlar Endüstriyel ülkenin kalkınması adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yılmazlar Endüstriyelin kuruluşundan bahsedebilir misiniz?

ALİ YILMAZ: Endüstriyelin ana çıkışı İstanbul’dur. Türkiye’de ki endüstriyelin çıkışı İstanbul olduğundan dolayı günümüzde de gelişme varsa ilk hareket olarak İstanbul’da başlamaktadır. Bizim de çıkışımız İstanbul’da başlamıştır, endüstriyel piyasasından başladık. Verdiğimiz çalışmalar ve emekler doğrultusunda çevremizde müşterimizden aldığımız destek doğrultusunda endüstriyeli bir katkı olarak Yılmazlar Endüstriyeli kurarak sanayiye bir katkı, bir katma değer sağlamaya çalışıyoruz. Bununla birlikte de İstanbul’dan başlayıp kısmet oldu Çukurova’ya yöneldik. Adana’mızda da yaptığımız başarılı işlerden dolayı müşterilerimizin istek doğrultusunda Çukurova’ya yöneldik. Tamamıyla buradaki müşterinin isteği doğrultusunda yöneldik. Burada da ilk adımı atan Hayri Yılmaz Bey’dir. Buraya Hayri Bey’i yönlendirdik. Buraya gelişimiz ise Hayri Bey’e o bölgeye gidip 6 ay çalışmasını söyledik. Oradaki dostların da gönlünü almış oluruz, altı aydan sonraki sürecin ne göstereceğini görürsün olmazsa yine arabaya yükler gelirsin. Nasıl olsa bizim İstanbul’da üretimimiz devam etmektedir. Biz Çukurova’ya 6 aylık bir süreç koymuştuk ama bu süreç 30 yılı geçkindir devam ediyor. Bundan dolayı tabii ki biz de Çukurova’da hizmet veriyoruz, Çukurova’da kazanıyoruz. Bizim de firma olarak Çukurova’mıza değer katmak da borcumuzdur.

Hem ülkemizin kalkınması için hem de Çukurova’nın kalkınması için firma olarak imkanlar dahilinde diğer dayanışma ve sosyal projelerimizle gereken destekleri veriyoruz. Amacımız birey olarak yalnız bizlerin kazanması değil kazanıp,  hepimizin paylaşıp hepimizin kazanması gayreti içerisindeyiz. Onun için mutfakta daha sağlıklı bir hizmet alanı oluşturmak çünkü gıda olayı sağlık açısından çok önemli. Adana’nın da bu yöndeki damak tadı saymakla bitmez. Biz de bu damak tadını daha kaliteli alanlarda üretip halkımıza hizmeti sunmak için bir hizmet alanı oluşturmaktayız. Bu hizmet alanını oluştururken de en kaliteli olanı sunmak istiyoruz çünkü Adanalı bunu hak ediyor. Bu gayretler içinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bölgedeki etkinlikler de Hayri Bey’de bu konuyla ilgili hem sosyal alanda hem iş alanında gayretlerini sürdürmektedir.

Biliyorsunuz ki mutfaklar yeni bir prestij kazandı, özellikle hijyen açısından, inovatif ürünler ve müthiş bir Ar-ge çalışması yeni ve çağdaş bir düzene oturdu. Siz neler söylemek istersiniz?

HAYRİ YILMAZ: Adana’ya geldiğimizden bu yana Adana halkımız için gerçekten güzel işlere imza attık. Öncelikle buradan Çukurova halkına teşekkür ediyorum. Çünkü burada bizi sahiplendiler, bizi sevdiler ve bize destek verdiler. Burada biz Yılmazlar olarak markalaşmamızı bize sağladılar. Bizler üretici olarak ne kadar güzel işlere imza atarsak atalım öncelikle bunun bir karşılığı olması lazım, talep olması lazım. O konuda da müşterilerimiz bizi daima en ileriye taşıdı.

Yıllardır bu bölgede katılmış olduğumuz fuarlarda yer almamız, sponsor olmamız, oradaki katılımcılara destek vermemiz Yılmazlar Ailesi olarak bizleri onu re ediyor.  Bu bölgede bölgenin kalkınması için, Türkiye’nin daha ileriye gitmesi için bize ulaşan her köşedeki müşterimize Yılmazlar olarak imkanlarımızın ölçüsünde yetişmeye çalışıyoruz.

Bizim buradaki amacımız her zaman meslektaşlarımızın da yaptığı gibi güzel şeyler yapmak, güzel ürünler üretmek, istihdamı arttırabilmektir. İşverenlere burada büyük görevler düşüyor, her şeyi devletimizden beklemek yanlış olur. Bizler de taşın altına elimizi koymalıyız.

Ar-ge çalışmalarıyla ve enerji tasarrufu ile ilgili ne gibi çalışmalar yapılıyor?

HAYRİ YILMAZ: Günümüzün koşullarına göre katma değer ürün üretmenin özellikleri Ar-ge’den geçer. Ar-ge’ler ne kadar doğru olursa o kadar iyi olur. Gerçekten bu konuda endüstriyelde olabildiğince güzel yerlerdeyiz. Bizim öncü firmalarımız endüstriyelde çığır açtılar. Biz de takipçileri olarak onları takip etmekten mutluluk duyuyoruz. Katma değeri yüksek olan ürünleri üretebilmek için öncelikle ekipmanların yeterli olması lazım, işletmelerin yeterli olması lazım aynı zamanda da Ar-ge çalışması bunun en önde gelen öncü planlarından biridir. Türkiye’de artık endüstriyel üretildiğini ve bu konuda artık Türkiye’nin markalaştığını tüm dünya biliyor. Dünya değişiyor, ülkemiz büyüyor ve bu anlamda sanayicilerimiz sürekli yeni ataklar yapıyorlar. Yeni atılımlar yapılıyor. Bu vesileyle herkes üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapabileceğini düşünüyorum.

Biz özellikle ağırlıklı Çukurova Bölgesinde olduğumuzdan dolayı bu bölge için daha çok neler yapabiliriz, en çok ağırlık verdiğimiz Çukurova Bölgesidir çünkü bu bölgede ağırlıklı hizmet veriyoruz. Türkiye’nin her köşesinde hizmetimiz var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here