Yeni dönemde yeni hedefler konuldu

 

ATOSEV’de görev bölümü

 

Başarılı olan, ancak, ekonomik yetersizlikler nedeniyle öğrenimlerini sürdüremeyen üniversiteli gençlere burs desteği sağlamak amacıyla 1965 yılında oda bünyesinde kurulan Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfı’nın (ATOSEV) yeni yönetimi görev bölümü yaptı.

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimli olağan genel kurul sonunda oluşan ATOSEV’in yeni yönetimi Başkan Serdar Hatipoğlu başkanlığındaki ilk toplantısında görev bölümünü gerçekleştirdi. Bayram Aycan Aktürk ve Mehmet Koyunlu ATOSEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Halil Ahmet Çolak Muhasip Üye olarak görev üstlenirken, Savaş Karataşoğlu, Ercan Matyar, Sedat Şenyürek, Ali Karaçalı, Kazım Bozan, Serkan Kaya ve İsmet Yalçın da Yönetim Kurulu Üyesi olarak yeni yönetimde yer aldılar. Denetleme Kurulu’nda ise Murat Birkan Işık Başkan, Ercüment Özkan ve Türker Kaya da üye olarak görev üstlendiler.

 

Yeni dönemdeki çalışmalarla ilgili yol haritasının da görüşüldüğü toplantıda konuşan ATOSEV Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Hatipoğlu, vakfın kurulduğu günden bu yana 53 yılda yaklaşık 20 bin üniversite öğrencisinin eğitimlerini tamamlarına katkıda bulunduğunu hatırlattı. ATOSEV’in burs verilen öğrenci sayısı bakımından Türkiye’nin seçkin kurumları arasında yer aldığını vurgulayan Hatipoğlu,  “Adana’nın yetiştirdiği her bireyi, ülkemiz ekonomisinin daha iyi noktalara ulaşmasında önemli unsur olarak değerlendiriyoruz. Temel vizyonu ve misyonu bilgi ve eğitime destek vererek, çağdaş donanımlı ve üretken insanların yetişmesine katkıda bulunmak olan vakfımızın yönetim kurulu olarak, kentimiz Adana’nın, bölgemiz Çukurova’nın ve ülkemiz Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretecek kapasitede gençlerin yetişmeleri öncelikli hedeflerimiz arasında yer almalıdır” dedi. Hatipoğlu, Adana’da yılda 2 bin 200 öğrenciye karşılıksız eğitim bursu verdiklerini, bu sayının artırılması gayreti içinde olduklarını sözlerine ekledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here