Servet Mercimek ve Ailesi’ni bahçeli evinde ziyaret ettik.

Mercimek’in inşaat sektörünün içinde olduğunu bildiğim için, dergimiz adına inşaat sektörü ile ilgili bilgiler aldık. Servet Mercimek Adana’da bulunan inşaat firmaları ve mimarların hak ettiklerini tam olarak alamadıklarını vurgulayarak, “ İnşaat firmalarının ve mimarların belediyelerle el ele vererek konutları daha değerli kılacak çalışmalar yapmaları lazım” dedi.

Mercimek, “ Arsa sahipleri %45-50 gibi yerlerini yüksek bir yüzdeyle verme düşüncesi taşıyorlar. Oysa İnşaat firmaları ve mimarlar iyi bir birliktelik içinde olup inşaat yapımında inşaat malzemelerinin ve projeleri mükemmel güvence uygulamayla arsa sahibinin beklentisini %35’e çektirebilir. Bu da inşaat firmaları ve mimarlarının lehine doğru gelişebilir” şeklinde konuştu.

Hayatınızda yapmaktan gurur duyabileceğimiz ve en iyi yaptığınız şey nedir?

Eşim ve ben zamanlamayı iyi yaparak planlı bir şekilde Alin ve Alya’yı eşi olmayan Atamızı MUSTAFA KEMAL Atatürk’ümüzü yaşadığı yerlerde, yaşadıklarını anlatmak ve göstermek oldu.

ANITKABİR

7 yaşında Alin ve Alya yazmayı öğrendiler. Anıtkabir özel defterine seni seviyoruz Atam, izindeyiz, cümlesini yazdılar.

SELANİK

8 yaşında Alin ve Alya Atamızın Evinin kütüphanesi ve tüm odaları dolaşıp oynadığı bahçedeki ağaçların havasını soludular.

ÇANAKKALE

9 yaşında Alin ve Alya Müze içinde bulunan maketteki, savaşın en önemli anlaşılabilir tek görüntüsünü gördüler. Her bir metrekareye 6.000 mermerinin düştüğü yazılıydı. Ayla ve Alin dua okuyup hüzünle ve üzüntü ile seyrettiler. O anı hiç unutamam.

Alin ve Alya büyüğünce ne olmak istiyorlar, resim yapmak ve piyona çalmak onlar için nasıl bir duygu, nasıl başladılar daha da ilerletmek istiyorlar mı?

Alin’in şimdiki düşüncesi Eğitimci- Yönetici olabilmek

Alin’in piyanoya başlama hikayesi şöyle oldu;

Adana Büyükşehir Belediyesinde tiyatro salonunda Fazıl Say’ın konserinden etkilendi ve piyanoya başlama kararı aldı. 3 yıl sonar bir resital verdi, hem de Fazıl Say’ın çaldığı sahnede ve piyanoda Alin şu anda piyano eğitimine devam ediyor.

Alya’nın şimdiki düşüncesi, İç Mimar ve Tasarımcı olabilmek.

Alya’nın resme başlama hikayesi de şöyle oldu;

İlkokul öğretmeni sınıfa girdiğinde tahtaya yapılmış çok etkileyici resim görüyor. Sınıfa dönüp resmin kim tarafından çizildiğini sorunca arkadaşları Alya’yı gösteriyor.

Alya 22 Nisan 2016’da 10 yaşında resim sergisi açtı. Gelirini de TEV’E bağışladı. Alya şu anda resim eğitimine devam ediyor.

Aynı zamanda Alya ve Alin 6 yıldır bale eğitimine devam ediyor.

Anne ve Baba olarak, Kültür ve Sanatla ülkemiz ve bizler daha iyi, mutlu oluruz diye düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here