Nayim Yeldan, hep ithalat değil biraz da üretim yapmak için hızlı bir şekilde hazırlanılması gerektiğini söyledi ve ekledi:

Adana’ya girdi sağlamalıyız…

Yeldan Tıbbi malzemeler şirketi 1985 yılından medikal sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak tıbbi sarf malzeme ve tıbbi cihaz alanında faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürmektedir. Yeldan Tıbbi Malzemeler şirket kurucusu Nayim Yeldan 39 yıllık iş tecrübesi ile her geçen gün başarılarına yeni bir imza atmayı başarmış bir şirkettir.

Sektör hakkında bilgi almak adına bir araya geldiğimiz Yeldan Tıbbi Malzemeler Şirketi Kurucusu Nayim Yeldan dergimize açıklamalarda bulundu. Nayim Yeldan ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetimizi eksisiyle artısıyla siz dergimiz okurlarına sunuyoruz…

Yeldan Tıbbi Malzemeler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Yeldan Tıbbi malzemeler iki bölümden oluşur. Birisi tıbbi sarf malzemeler üzerine, diğeri hastanın sağlığını en iyi şekilde ameliyatsız sonuca götüren, damar tıkanıklığını açan sistemi yapar. Bu nedir, hematologlarımız sayesinde hastanelerde kurulmuş olan cihazlarımız üzerinden filtrasyon sistemiyle kanı dışarıya alıp dışarıda filtrasyon ederek o istenmeyen mikropları tutarak tekrar kendi aynı kanını kendi hastaya vermektir sistemimiz. Yani bir şekilde kanda diyaliz yapıyoruz. Diğer bir hususta eğer hocalarımız bu sistemi çok iyi benimserse kalp ameliyatı yapmaya, beyin damarlarının tıkanıklığının açılmasında, kangren olmuş ayakların açılmasında bu sistem birebir sistemdir. Bütün hematologlarımızın vermiş olduğu kongrelerdeki bilgi bu yöndedir.

Sistem olarak şu anki aşaması ne durumda?

Şu anda o sistemin çalışılır vaziyette Üniversitemizde, Mersin Üniversitemizde, Adana Şehir Hastanemizde, Mustafa Kemal Üniversitesinde ve Başkent Hastanesinde bizim çevremiz olarak cihazlarımız var ve buralarda uygulanıyor. Ama kardiyologlar tarafından daha benimsenmedi, benimsenirse çok çok daha güzel bir şeyler olacak. Hasta ameliyat olmayacak, hasta iki saatlik diyaliz sistemiyle damar tıkanıklıkları açılacak. Hasta yönünden çok faydalı olacağına inanıyorum.

Yeldan Tıbbi malzemeler neler yapıyor, Adana dışında ki yerlere de ulaşabiliyor mu?

Zaman zaman Türkiye’nin diğer İllerine ulaşabiliyoruz. İthalat ettiğimiz ürünleri Türkiye’nin her yerine satma imkanımız ve yurtdışına ihracatımız söz konusudur. Kendimiz üretmesek dahil dışardan getirip veya ülkemizde üretilen bir malzemeyi dış ülkelere ihraç edebiliyoruz. Biz küçük bir firma olmamıza rağmen Adana bölgemizden geçen sene 1 milyon 800 bin dolarlık bir ihracatımız oldu. Kimse bunu bizden beklemeyebilir. 20 tane medikalci ihracat yapsa ülkemize 40 milyon dolarlık ülkemize ve Adana’mıza girdi sağlar. Bu çok önemlidir. Hep ithalat hep ithalat değil birazda üretim yapmak için hızlı bir şekilde kendimizi hazırlayıp yapmamız lazım.

Teknolojiyi yakından takip etmeniz gerekiyor, nasıl yapıyorsunuz, nelerden yararlanıyorsunuz?

Hastaneler hasta kapasitelerine göre hangi tedaviyi uygulayacaklarsa o tedaviyi uygularken ürünleri hakkında bizlere talep yaparlar. O talepler biz ve bizim gibi firmaların elinden geçer. Onlarda bir ihale sistemi vardır, o ihale sistemiyle özel olsun devlet olsun her kuruluşa bu şekilde satışlar gerçekleşmektedir. Bu da bizim medikal sektörümüze satış potansiyelimizi arttırması demektir.

Yeldan Tıbbi Malzemeler 39 yıldan beri sektörde hizmet vermektedir. 40’a yakın personelimiz ve 17 araçla bu bölgede hizmet ediyoruz. Hizmetimizde bir hastanenin tıbbi sarf malzemesinden hasta kapıdan girdiği andan itibaren üstüne giyeceği hasta önlüğünde, ameliyathanede kullanacağı narkozuna, alkolüne, ipliğine her şeyine vakıf bir firmayız ve her ürünü bünyesinde bulundurup satışını gerçekleştirmektedir.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here