Tarsus Park, örnek dairesi kapılarını açtı

Tarsus’ta konut konforuna Kulak İnşaat imzası 

Adana, Mersin ve Tarsus protokolünü buluşturan tören

Hüseyin Sözlü Tarsus Park’tan annesi için daire aldı 

TARSUS/ Türkiye’nin en büyük inşaat firmaları arasında yer alan Kulak İnşaat tarafından Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hayata geçirilen Tarsus Park projesinin örnek dairesi Adana, Mersin ve Tarsus protokolünün katıldığı törenle kapılarını açtı.


Modern mimarisi, merkezi konumu, çevresindeki sosyal aktivite alanları ile Tarsus’un en büyük konut projesi olan Tarsus Park’ın örnek daire tanıtım törenine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can,  Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, ÇUKOBİRLİK Genel Müdürü Ahmet Durmuş Çakıcı ve çok sayıda aile katıldı.

SÖZLÜ BİR DAİRE SATIN ALDI

Projeyi tüm protokol ile gezen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Tarsus Park Konutları’nın bulunduğu bölgenin cazibesini artıracağının altını çizdi.

İmar uygulamalarındaki olumsuz etkenleri olumluya çevirmek gerektiğine işaret eden Sözlü, bu hizmetlerde şehir halkının da katkı koymasının önemi üzerinde durdu. Çok beğendiği konut  projesinden annesi için bir daire satın alan  Sözlü, “Bütün samimiyetimle söylüyorum ki; nitelik ve ticari ahlaki konusunda hemşehrimiz Tarkan Kulak’tan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bir Belediye Başkanı ticari bir meselede öyle çok kolay kefalet bildirmez. Kulak İnşaat, yurt içi ve dışındaki yatırımlarıyla Türkiye’nin önemli bir firmasıdır. Büyüsün, serpilsin; Türkiye’mizin ekonomisine de katkı koysunlar.”şeklinde konuştu.

 

Yurt içinde ve dışında alışveriş merkezlerinden askeri tesislere, endüstriyel yapılardan konutlara, hidroelektrik santrallerinden otel inşasına kadar birçok sektörde prestijli projelere imza atan Kulak İnşaat A.Ş.’nin CEO’su Tarkan Kulak, geçen yıl temelini attıkları Tarsus Park Konutları’nın örnek dairesini konukların beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“TARSUS HALKININ BULUŞMA NOKTASI”

Projeye gösterilen ilgi ve destekler için emeği geçen kurum, kuruluş ve ailelere teşek02kür eden Kulak İnşaat Ceo’su Tarkan Kulak, “Konfor ve şıklığın bir arada sunulduğu, dışa dönük, kolay ulaşım ve alışveriş imkanı ile yöre merkezini harekete geçirecek, kısa sürede bitirmeyi planladığımız bu muhteşem projemize ait örnek dairimizi beğenilerinize sunar; ekonomimize ve halkımıza yeni bir renk katmasını ve hayırlara vesile olmasını dileriz. Ayrıca, bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ev sahibi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Tarsus Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunarız.” Dedi.

“KONUTLAR BÖLGEYE DEĞER KAZANDIRACAKTIR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da Tarsus’un Türkiye’nin parlayan yıldızı olduğunu bildirdi. Tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanında Cumhuriyet döneminde ilk elektrik enerjisinin üretildiği yer olan Tarsus’un her zaman dikkat çeken bir kent özelliği taşıdığını anlatan Kocamaz,  şunları söyledi:

“Son 25 yıldır bizler de bu kente hizmet ediyoruz. Kentin projeksiyonunu biraz daha farklı yönlere çektik. Kentteki yapılaşma dikkat çekmeye başladı. Ama maalesef geçmişten buyana imar planlarını uygulamada çok geçtiğimiz için, (bütün illerde olduğu gibi) ilçenin büyük bir bölümü kentsel dönüşümü bekliyor. Vatandaşlarımız bu işe destek verirlerse bu kent yakın bir tarihte modern, yaşanılabilir, insanların rahatça nefes aldığı; saygı, sevgi ve hoşgörünün yüceldiği bir yer haline gelecektir. İnşallah burada kente yakışır yapılar yükselecektir. Alışveriş merkezi çevresinde bu şekilde planlı yapıların yükselmesi bölgeye ayrı bir hareket ve değer kazandıracaktır.”

‘HAZİNE YERİN ÜSTÜNDEDİR”

İnsanların hep hazineleri yerin altında aradığını hatırlatan Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ise konuşmasında, “Şimdi öğreniyoruz ki; aslında hazine yerin üstündedir. Kulak İnşaat, muhteşem bir yerde örnek bir inşaat yapıyor. Kulak İnşaat’ın yaptığı bu inşaatta bizim diğer müteahhitlere veya ev yapmak isteyenlere örnek teşkil edecektir. Proje ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı, uğurlu olsun.”dedi.

“YATIRIMCILARI DAVET EDİYORUZ”

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da ilçeye bu yatırımı yapan Kulak İnşaat A.Ş. CEO’su Tarkan Kulak’a teşekkür etti. Yerel yönetimler olarak yatırımcıları Tarsus’a davet ettiklerini hatırlatan Can, Tarsus Park Konutları Projesi’nin ilçeye önemli bir değer katacağını ifade etti. Şu anda nüfus bakımından 54 ilden daha büyük olan Tarsus’un Çukurova Havalimanı’nın tamamlanması, Yenice Lojistik Merkezi’nin faaliyete geçmesi ve diğer yatırımlarla hedefledikleri yere ulaşacağını dile getiren Can, “İnşallah bu konutlar kısa sürede tamamlanır, vatandaşlarımız bir an önce dairelerine taşınırlar. Belediye olarak bizde toplu konut projelerine giriyoruz. Herkesi ev sahibi yapacağız. Ayrıca Tarsus İdmanyurdu’na verdiği destekler dolayısı ile Tarkan Kulak’a şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise Tarsus’ta böyle prestijli bir projeye imza atan Kulak İnşaat yöneticilerini tebrik etti. Alışveriş merkezleri, Kulak İnşaat projesi ve hükümet konağının da gelmesiyle bu bölgenin daha da değer kazanacağını söyleyen Şimşek, “Tarsus’un sadece batıya doğru değil, şehir merkezindeki bu dönüşümü de hızlanmış olacaktır. Tarsus’a renk katan müteahhidimize de hayırlı kazançlar ve başarılar diliyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri kurdelesini kestikleri Tarsus Park Konutları’nın örnek dairesi beğeniyle gezdi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here