‘Kentin gelişmesi için çalışıyoruz’

Adana’nın tanınmış işadamlarından Zafer Erdoğan yaptığı yatırımlarla gündemde kalarak Adana’nın vizyonunu değiştirmeyi başardı. Erdoğan, “Adana’nın gelişmesi için her türlü katkıyı koymaya hazırız. Kentin gelişmesini ve vizyonunu güzelleştirmek için elimden geleni sonuna kadar yapıyorum, yapmaya da hazırım” dedi.

Adana’da otellerin yanı sıra akaryakıt istasyonları, hazır beton ve tarım alanı olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösterdiklerini anlatan  Erdoğan, Şu anda ülkede yaşanılan ekonomik sıkıntıdan dolayı yatırımı biraz ertelediklerine dikkat çekerek, “ “İlk olarak hedefimizde  İstanbul’da bir otel alarak bünyemize katmak. Fırsat olursa, başka sektörlerde de yatırım yapabiliriz” diye konuştu.

Birçok sektörde faaliyet gösteriyorsunuz, başarınızın sırrı nedir?

Bütün şirket çalışanlarımızla bizler  bir aile gibiyiz. Başarılı olmamız da buradan geliyor. Çalıştığımız 400 insanı kendi ailemizden gibi gördüğümüz için, onlar da bizleri kendi ailelerinden biri olarak gördüğü için yıllar boyu, o nedenle başarı ister istemez gelmektedir. Bu işte önce sevgi, saygı ve ardından da bu aile düzenini iş sistemine çevirebildiğimiz için hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz ve işimiz gayet tıkır tıkır gidiyor.

Bildiğiniz gibi ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Ekonomi olarak iyi gitmediğimiz gözüküyor. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

Çukurova Hazır Beton olarak İspanya ve Almanya’dan ithalat yaparak iç pazara ürünlerimizi pazarlıyoruz. Şu anki mevcut konjoktörde bizi pek etkileyen bir durum yok. Bizim ülkemizde her şey kötü kötü gözükebilir ama dışarıda da güllük gülistanlık değil, ve dört dörtlük değil. Bizim ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların ana sebebi dış büyüklerin kendi içinde yaşadıkları sıkıntı ve sorunlar da var. Ama bizim ülkemizdeki sıkıntı daha çok ön planda gözüküyor.

Dış ülkelerin yaşadığı sıkıntı ve sorunlar geri planda kalıyor. Hâlbuki tam tersi. Bize yansıyan sıkıntı zaten global dünya ekonomisinin kendi içindeki yaşadığı sıkıntıların bize yansıması bunlar. Dünyada ekonomi dört dörtlük olsa neden bizim ülkemizde de olmasın. Çünkü biz de dünyaya entegre olmuş bir ülkeyiz.

Önümüzdeki süreçte yatırım programınız var mı?

Adana’da bizim iki otel bulunuyor. Bunun dışında İstanbul’a da otel yatırımı düşünüyoruz. Bu düşüncemiz daha önce vardı. Ancak; İstanbul’daki turizm sektörü dolayısıyla otellerin doluluk oranlarında bir sıkıntı söz konusu. Oteller yüzde 20-30 doluluklar ile çalışıyorlar. Biraz da piyasaların düzelmesini ve önümüzün açılmasını bekliyoruz.

Otelin dışında gelecek olan başka iş fırsatları olursa onu da değerlendirebiliriz.  Örneğin; İstanbul ve Ankara’da hazır beton santrali olabilir, onun dışında akaryakıt istasyonu olabilir. Dediğim gibi, piyasaların daha da olgunlaşmasını bekliyoruz. Bu yatırımları da gerçekleştirirsek, yüklü bir yatırım olacaktır. Emir Grup’un yatırımları küçük olmaz.

 

Bölge lideri Çukurova Beton ödül aldı

Çukurova Beton Yönetim Kurulu Başkanı Halim Can Erdoğan, İnşaat Magazin Dergisi tarafından 1. Marka Şehir Adana Paneli’nde Adana vizyonuna değer katan firmalar marka ödülünü aldı.  Şehirde bir otelde gerçekleşen panel, Adana’nın marka şehir olması için yapı ve gayrimenkul sektörü ve belediye başkanlarını bir araya getirdi.

ÖNCÜ VE ÇÖZÜM HİZMETLERİYLE FARK YARATTI

İnşaat teknolojileri alanında öncü çözüm ve hizmetleriyle fark yaratan Çukurova Beton, Adana’da ve bölgede lider konumda, Türkiye pazarında da söz sahibi rolünü üstlenmektedir. Hazır beton teknolojileri alanında müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve verimliliğini arttırmak amacıyla kurulan firma Adana’nın vizyonuna katkı sağlamayı başarmıştır.

Çukurova Beton Yönetim Kurulu Başkanı Halim Can Erdoğan, Adana’ya vizyonuna değer katan firmalar marka ödülünü alırken yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

ADANA GERÇEKTEN BİR MARKA ŞEHİRDİR

“Adana’da marka şehir olmak istiyorsak, dünyadaki bütün şehirlerle rekabet halinde olmamız gereklidir. Adana’nın özellikle tarihi yerlerini turizme kazandırılması gereklidir. Ayrıca şehrimizde inanılmaz güzelliğe sahip, turizme açabileceğimiz göl ve nehrimiz var. İddialı ve hep beraber hareket ederek güçlü projeler yaparsak Adana gerçekten bir marka şehir olacaktır.

EKONOMİYİ HAREKETLENDİRMELİYİZ

Adana bir sanayi, tarım ve ticaret kentidir. Ekonomiyi hareketlendirmek için hepimiz elimizden gelen gayreti sarf etmeliyiz. Karataş, Yumurtalık, Kozan, Aladağ şelaleleri de turizm açısından bir şanstır. O kadar çok kullanabilecek ama kullanılmayan potansiyellerimiz var ki bunlar kullanıldığı zaman zaten Adana bir marka şehirdir.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here