Türkiye’nin en iyi 10 lokumcusu

 

HÜRRIYETIN TÜRKIYE GENELI EN IY 10 LOKUMCUSU ARASINDA

YENİ UĞUR HELVACISI

Adana’nın eskilerinden

Adana’da 1946’dan bu yana hizmet veren Yeni Uğur Helvacısı, aynı zamanda şehrin en eski lokumcularından. Asırlık Kazancılar Çarşısı Arasta’da üç kuşaktır lokum ve şekerlemenin yüzlerce çeşidini yapıyorlar. İmalathanesi ile satış reyonu aynı binada. Yeni Uğur’un başında Adnan Özdoğru var. Sultan lokumu 4, fındıklı lokum 4, fıstıklı lokum 5, cevizli oscar lokum 10, fıstıklı kuş lokumu 8, şeker sucuğu 5, ballı sucuk 8, cezerye çeşitleri 7, tahin helvası 4

 

 

 

Adana’nın 70 yıllık damak tadı Türkiye’ye yayılacak

 

 

Başta cezerye çeşitleri olmak üzere, 70 yıldır Adana’nın vazgeçilmez damak tadı olan şekerlemeleri üreten, ABD’li ünlü şarkıcı “Madonna”ya gönderdiği aynı isimli lokumuyla popülerliği artan Yeni Uğur Helvacısı Türkiye geneline yayılıyor.

Adana Kazancılar Çarşısı’ndaki merkezinde 1946’dan bu yana hizmet veren Yeni Uğur Helvacısı’nda 4. nesil olarak işi sürdüren Mustafa Kemal Özdoğru ve Mehmet Kaya hedeflerinin Yeni Uğur markasını  tüm Türkiye’ye yaymak olduğunu söylediler.Dedeleri Süleyman Sırrı’ın 1946 yılında kurduğu Yeni Uğur Helvacısı sahipleri Mustafa Kemal Özdoğru ve Mehmet Kaya hedeflerinin atalarından kalan mirası daha ileri düzeylere taşımak olduğunu belirttiler.

70 yıllık tecrübe

Bilgisi, birikimi ve yaklaşık 70 yıllık tecrübesi ile ünlü şarkıcı Maddona’ya bile Türk lokumu yedirdiklerini söyleyen işletme sahiplerinden Mustafa Kemal Özdoğru,” Şu anda Adana’da 12 şube ile hizmet veriyoruz. Birçok müşterilerimiz Adana dışından geliyor. Gelen yoğun talep üzerine Yeni Uğur’u kısa bir süre içerisinde tüm Türkiye’de şubeler açarak müşterilerimize yurdun her köşesinde daha yakın olmayı hedefliyoruz.”dedi.

100 üzerinde ürün çeşidi

100 üzerinde ürün yelpazesi ile Adana’da ilk halka açık imalathanesi bulunan köklü bir firma olduklarına değinen Mehmet Kaya ise, ” Bizim en büyük artılarımızdan birisi müşterilerimiz içerisinden ayrım yapmadan her birisine aynı kalitede hizmet vermektir.  1946 yılından bu yana aynı yerde bulunan imalathanemiz halka açıktır. İsteyen müşteri girebilir ve üretimi denetleyebilir.” dedi.

Bayramlarda büyük ilgi görüyoruz

Normal zamanların dışında, özellikle her bayramda Adana’da evine şekerleme, helva , cezerye, lokum almak isteyenlerin Yeni Uğur Helvacısı’na büyük ilgi gösterdiklerini söyleyen İşletme Sahipleri Mustafa Kemal Özdoğru ve Mehmet Kaya sözlerine şöyle devam etti;

“70 yıldır bize gösterilen ilginin altında müşterimizi memnun etmek için yaptığımız çalışmaların emeği var.  Müşteri memnuniyeti bizim için kar etmekten daha önemli. Dedelerimiz Adanalıyı kaliteli damak tadına alıştırdı. Bundan taviz veremeyiz.  Kaliteli ürün yapmak bizim birinci görevimiz. Çünkü dedemizden ve babamızdan böyle öğrendik. Onlardan aldığımız kültürle kaliteyi ön planda korumayı görev sayıyoruz. İşimizi çok seviyoruz. Bu yüzdendir ki, müşteri memnuniyeti her şeyden önce gelir.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here