Fujıplus Kurluk ile Türkiye’de geleceğe güvenle bakıyor.

Kurluk 32.yılını kutladığı bu günlerde 81 İl’de ve yakın ülkelerde iklimlendirme sektöründe hizmet vermektedir. Kurluk yönetim kurulu başkanı Ergün KURLUK Türkiye’nin klima sektörüne yön verdiklerinin altını çizdi. Aynı zamanda GİKİD başkanı olan Ergün KURLUK (Global İklimlendirme İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği) ülke genelinde 81 İl’de 350 yetkili servisleri ve yüzlerce Fujıplus klima satış noktaları olduğunu ve bu sayının her geçen gün arttığını belirttiler. Ülke’nin seçkin mağazalarında Fujıplus klimaları son kullanıcıya ulaştıran Kurluk, Mediamark, Koçtaş, Metro, Banıo, Gizerler, Şok, Bim gibi ulusal zincirlerinde klima tüm ülke genelinde tedariğini yapmaktadır. Bölgemizde doğan ve ülkenin tamamına yayılan Fujıplus&Kurluk Türkiye pazarındaki 15 klima ithalatçısından biridir ve pazarda en hızlı büyüyen ve payını arttıran Kurluk, Uzakdoğu’da ki teknoloji ortağı ile üretim planlaması yaparak, klima üretim hazırlıklarını tamamlamak üzeredir. Yatırımlarını Adana’da yapak Kurluk, Türkiye’nin 81 vilayetindeki kazanımlarını bu topraklarda değerlendirmenin ve bunun onurunu yaşamakla beraber bu topraklara olan borcunu sağladığı istihdam ve yatırımlarla ödediği ve ödeyeceği kanaatindedir.

Anadolu’dan ülke geneline yayılmanın ulusal ve uluslar arası marka olmadaki yaşadığınız zorluklar nelerdir ?

Klima ithalatı ve ihracatını yapan firmalar İstanbul merkezli, uluslararası ve ulusal holdinglerdi fakat, Kurluk yetkili servis olarak 32 yıl önce başladığımız noktada bu holdinglerin yapmadıklarını ilk olarak yapmaya başladık. Örneğin ülkedeki ilk T.S.E. hizmet belgesi aldık. 1993 çalışma bakanlıklarından tesciller. Bilgisayar sistemine 1990 yılında başladık. Bu örnekleri o kadar çoğaltabiliriz ki tüm Avrupa ve Uzakdoğu’daki üreticilerle kontak kurarak onların teknolojilerini inceledik, ziyaretlerde bulunduk. Dünyadaki tüm üretim tesislerini ziyaret edip, fuarları gezerek, gerek sektörün nereye gittiğini gerekse de firmamızın vizyonunu o günlerde belirlemeye çalıştık.

Yaşadığımız zorluğa gelince her ne kadar 7 bölgede bölge müdürlerimiz olsa ve firmamızı temsil etseler de merkez Adana’da olunca sektördeki gerek bayiler gerek büyük alıcılar firmayı bir alt seviyeden görüyorlardı J  Taa ki ziyaret yaparak veya tanıyarak gördüler ki dünya standartlarında ulusal bir şirket olduğunu entegrasyonu gördüklerinde (yapılanmayı, altyapıyı, sistemi) sezarın hakkını sezara veriyorlar.

Kurluk başarısını neye borçlu ?

Kurluk, çıktığı yolda gençlere güvenerek onlara verdiği eğitim ve sorumlulukla dünya ile entegre ederek ulusal ve uluslararası olduğunu globalleşerek gençlere globalleştiğini ve dünyadaki partnerlerinden farklı olmadığını farkındalıklı olduğunu hissederek ve hissettirerek ayrıcalıklı olduğunu ve müşterilerinin Kurluk’ta çalıştığında ayrıcalık yaşadığını hissettirerek farkındalıklı hizmetleri ile başarıya ulaşmaktadır.

Kurluk, gençlere güvenerek, onlara verdiği eğitimle ve sorumlulukla gençleri dünya ile entegre ederek ulusaldan sonra uluslararası iletişimi ile globalleşerek onları dünyadaki partnerlerinden farklı olmadığını ve farkındalıklı olduğunu hissettirerek ayrıcalıklarını ortaya çıkartarak  çalıştığı müşterilerinede kurluk fujıplus ile çalıştığında ayrıcalık yaşayacağını hissederek ve hissettirerek hizmetleri le başarıya ulaşmıştır.

Her bölümümüzün başında gençler vardır.

Satış pazarlama: KUBİLAY KURLUK (genel müd.yardımcı 24 yaş end müh)

Arge  geliştirme  CENK KURLUK  (genel md yard 22 yaş elektrk müh)

Finans müd SULTAN TELLİ   işletme mezunu yaş 32

Servisler koordinatörü ezgi özdemir muhasebe/vergi  yaş 26

İmport export müdürü Ahmet öztuncel   yaş 30

Genel müd asist beyza nur kürk    end müh yaş 24

Mehmet kala teknik müd

Markanız ülke genelinde ne kadar yaygın ? nasıl ulaşabiliriz.

Fujıplus 81 ilde yüzlerce satış noktasında ülke geneline yayılmştr.  Bunun yanısıra münhasır tabelalı bayileri ile hizmet vermektedir.

Birçok internet sitelerinde satışa sunulan markamız ülkenin seçkin global marketlerinde tedarik edilebilir ve binlerce sektörel mağazalardan ulaşılabilir.
 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here