Çağatay Endüstriyel Temizlik Hizmetlerinin sahibi Esma Gökçe Çözüm odaklı temizlik adına harekete geçtiklerini ifade etti

A’DAN Z’YE TEMİZLİK…

Uzmanlık sahibi, eğitimli ve tecrübeli kadroları tarafından verilen Çağatay Endüstriyel Temizlik Hizmetleri, teknik temizlikten hastane temizliğine kadar, temizlik hizmetinin kapsamı müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlıyor. Bina bakım hizmetlerine yönelik ihtiyaçlara ve hazırladıkları program ile temizlik ve hijyen konusunda hizmet sağlayan şirket, yaşanılan ortamı daha sağlıklı ve güvenilir hale getirerek, sürekli korumayı amaçlıyor.

Çağatay Endüstriyel Temizlik Hizmetlerinin sahibi Esma Gökçe ile bir araya gelerek sektör hakkında bilgiler aldık. A’dan Z’ye tüm temizlik ve ürünlerini kullanan ve bu ürünleri da pazarlayan şirket, temizlik adına çözüm odaklı çalışıyor. Esma Gökçe, “Bir müteahhit inşaatı bitirdiği anda ilk yüzeysel temizliği yani kaba temizliğini yaptırıyor. Daha sonra da daire sahipleri kendi temizliklerini yaptırıyor. O süreçte de biz devreye giriyoruz” dedi.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Lise mezunuyum. 3 yıldır sektörün içerisindeyim ama bir buçuk yıldır kendi işimi yapıyorum. Aslında temizlik diye başladık ama biraz içini doldurmak istedik ve makineler alıp hatta temizlikte kadın eli deyip temizliğe de girdik. Diğer kadınlara fırsat yaratmak iş imkanı sunmak istedik.  İlk önce otelle başladık, otelin halı ve koltuklarını yıkadık. Temiz bir iş çıkardık. Daha sonra inşaat sonrası temizlik geldi. Tadilat sonrası temizlikler geldi. Birkaç tane İstanbul firmasının Adana şubesinin işleri vardı onlarla anlaştık ve işlerini yaptık. Şimdi otelde var, apartman da var, büro temizliğimiz de var. Bazı müteahhitlerimizin hem bürolarının temizliğini yapıyoruz hem de ürünlerimizden veriyoruz. Ayrıca onların inşaatlarında da çalışıyoruz.

İnşaat sonrası temizlik hangi aşamalarda başlıyor?

Bir müteahhit inşaatı bitirdiği anda ilk yüzeysel temizliği yani kaba temizliğini yaptırıyor. Daha sonra da daire sahipleri kendi temizliklerini yaptırıyor. O süreçte de bizi çözüm ortağı olabiliyoruz. Kamu Müteahhitlerinin Derneğinin temizliğini yaptık orada zaten çok memnun kaldılar. Sonra oradaki müteahhitlerin bürolarına girdik, temizlikle ve ürünlerle biz ilgilendik. Bunun yanı sıra inşaatlarda iş çıkınca da bize söylediler.

Milli Eğitim Okullarına da girdik, biz şunu yapıyoruz, çalıştığımız hiçbir yerde kimseyi karıştırmıyoruz ve bize verilen işi en güzel şekilde yapıp teslim ediyoruz. Normalde bu işi kaba temizlik olarak yapıyorlar ama biz kaba temizlik olarak yapıp çıkmıyoruz. İnce detaylara varana kadar ilgileniyoruz. Biz temizleyip çıktıktan sonra siz rahatlıkla evinize eşyalarınızı koyup, oturabilirsiniz.

8 – 5 diye bir çalışma saatlerimiz yok, işe kaçta girdiğimiz değil işi kaçta bitirdiğimiz önemlidir. Yani önemli olan işi bitirmeden çıkmamaktır, çalışabildiğimiz kadar çalışıp işi bitirmek önceliklidir.

Biz bir okul temizliği aldık, tüm okulun temizliği bahçesindeki çimleri biçmekten tutunda bahçesindeki kumu temizlemeye kadar, Yangın söndürme yerlerindeki hortumlarından okulun çatısına kadar her şeyi biz kendimiz yaptık.

En çok hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Okul ve mekâna en çok hizmet veriyoruz. Biz temizlik adına her yere girebiliriz.

Yeni bir emlak ofisine girdik, şimdi ürünlerden başka içecek grubuna girdik çayına, şekerine başladık. Her şeyimizi siz temin edin, dediler. Dernekler var, ilk önce temizlik ürünleri daha sonra çay, kahve, şeker ürünlerini istediler. Mutfak eşyalarını istiyorlar.

Okulları artık her yıl iş güvenliği geliyor ve denetliyor. Denetlendiği için de bizim kullandığımız ürünler hep TSE damgalı ve belgeli olan ürünlerdir. Ürünlerimizin belgelerini de dosya haline getiriyoruz, kâğıt ve sıva gurubunun belgelerini dosya haline getiriyoruz, okulda çalışan hizmetlileri de bir sertifikayla temizlik ürünleri hakkında bilgi verdiğimizde, dosya oluşturup okula bırakıyorum. İş güvenliği geldiğinde zaten dosyası elinin altında hazır oluyor. Okul idaresi onu anında iş güvenliğine sunuyor.

Temizlikte kadın eli dememin sebebi işte en ince ayrıntılara kadar işi yapıp teslim etmekten kaynaklanıyor. Daha geniş bir şekilde çözüm üretiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here