Özel Haber: Murat GEGİN –Fotoğraf: Murat GEGİN

 

Merkezi Ankara’da bulunan Altın Kalpler Derneği, Şehit Ailelerin Çocuklarına burs sağlamak amaçlı Adana’da muhteşem bir gala yemeği verdi. Sular VİP’de gerçekleşen gala yemeğine İstanbul, Ankara ve Adana’nın iş ve cemiyet hayatının önemli isimleri katıldı. Orman eski Bakanı Halit Dağlı’nın eşi olan Şenay Dağlı’nın Başkanlığını yaptığı Altın Kalpler Derneği, yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Sunuculuğunu oyuncu, yazar Deray Yurdakul’un yaptığı gala yemeği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra yemeğin açılış konuşmasını yapan Altın Kalpler Derneği Başkanı Şenay Dağlı, “Bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizin çocuklarına burs sağlamak amacıyla yaptığımız gecemize katılan tüm dostlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu vatanın bir evladı olarak aziz şehitlerimizin ailelerine ne yapsak azdır. Buradan elde edeceğimiz gelir Şehit ailelerimizin çocuklarına burs olarak verilecek” diye konuştu.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Devlet ve Orman eski Bakanı Halit Dağlı, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Dağlı, “Doğduğum, büyüdüğüm, havasını, suyunu içtiğim memleketimde bizler gibi değerli insanlarla anlamlı bir gecede bulunmaktan çok mutluyum. Hemen yanı başımızda bir savaş var, evlatlarımız cephede savaşıyorlar. Millet olarak tek yürek tek bilek onlarla beraberiz. Şehitlerimiz var, yüce Allah onları nur içinde yatırsın. Onların sayesinde yurdumuzun dört köşesinde huzur ve güven içinde yaşıyoruz. Etrafımız düşmanlarla dolu, bizi bölmek istiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti olarak bir bütünüz hangi mezhepten olursu olsun, hangi soydan olursa olsun vereceğimiz tek cevap var biz Türk’üz ve bizi kimse bölemeyecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Gala gecesine destek veren kurum ve kuruluşlara plaket verildi. Gece geç saatlere kadar devam etti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here