Adanalılar sağlıkla buluştu…

Adana Kültür şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Festivallerden bir yenisi daha olan Sağlık Festivali yapıldı. 14-15-16 Mart 2019 tarihlerinde Çukurova Fuar alanında düzenlenen Sağlık Festivali Adana Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında gerçekleşti.

SAĞLIK BİLİNCİ OLUŞTURULACAK

Adana Valiliği koordinasyonunda, Güney Adana Kalkınma Programı 2018-2023 Eylem Planı Kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Sağlık Festivali, insanlarda sağlık bilinci oluşturmak, sağlık hizmetleri ve sağlık ile ilgili insanların farkındalıklarını yükseltmek amacıyla düzenlendi.

TÜM SAĞLIKÇILAR BİR ARAYA GELDİ

Sağlık Festivaline Adana İli kamu/özel/vakıf hastaneleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Sağlık Dernek ve Odaları ve sağlık alanında hizmet veren firmalar, yabancı katılımcılarla sağlık çalışmalarını, çalışanlarını ve kurumları halka tanıtmak için bir araya geldi.

FESTİVAL ÇOK RENKLİ GEÇTİ

Sağlıklı beslenme adına bir çığ yaratan ve milyonlarca insanın sağlıklı beslenerek zayıflamasını sağlayan Prof. Dr. Canan Karatay’da katılımcılar arasında yer aldı. Bunun yanı sıra, Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Dr. Ender Saraç’ta festivale damga vurdu. Festivalde ödüllü yarışmalar, sunum ve seminerler, palyaço gösterileri, dans gösterileri, zumba şovları ve mini konserler de yer aldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here