Adana Kolejliler’in geleneksel buluşması

 

 

Adana Koleji mezunları okul bahçesindeki geleneksel ‘Evimizde Buluşalım’ programında 19’uncu kez bir araya geldiler.

 

1960 yılında matematik öğretmeni merhum Ahmet Küstü’nün Adana’ya kazandırdığı, eğitimdeki başarısıyla dikkat çeken ve sektörün marka değeri olan Adana Koleji’nin Mezunlar Buluşması, okul bahçesinde gerçekleşti. İlk mezunlarını 1965-1966 Eğitim-Öğretim Yılı’nda veren okulun, geçmişten bugüne tüm mezunlarını bir araya getiren geleneksel kutlama, farklı kuşakları bir kez daha buluşturdu. Aynı sıraları paylaşan, aynı bahçede birbirleriyle oyunlar oynayıp, şakalaşan eski mezunlar, hasretle birbirlerine ve kendilerini hayata hazırlayan öğretmenlerine sarıldılar. Geleneksel buluşma, duygusal anlara da sahne oldu.

 

CUMHURİYETİN YÜZ AKI

Adana Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Hande Melis Göksel ile Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Selin Göksel Taşkeli, kendi arkadaşlarının da yer aldığı eski mezunları okul kapısında “Evinize Hoş Geldiniz” diyerek karşıladılar. Her yıl hasretle beklenen gecenin açış konuşmasını yapan Adana Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Hande Melis Göksel, Türkiye’de az, Adana’da ise sadece kendilerine nasip olan bir programa imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Ailede üçüncü nesil olarak görevi sürdüren Göksel, “Ailemizden emanet aldığımız çınarımız eylül ayında 60 yaşına ayak basıyor. Bu koca çınarın köklerinde sizler, yeni sürgün veren her dalında, yeni yaşam sevinciyle yeşeren her bir yaprağında evlatlarımız, gençlerimiz var. 59 yıldır yaptığımız gibi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, ilke ve inkılapları ışığında, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüz akı olan öğrenciler yetiştiriyoruz. Bu aile geleneğimizi daha nice yıllar sürdüreceğiz” dedi.

 

BÜYÜK KUTLAMA

Adana Koleji’nin 60’ıncı Yılı nedeniyle Adanalı Gazeteci ve Belgesel Yapımcısı Nebil Özgentürk’ün özel bir belgesel çalışması yaptığını da hatırlatan Göksel, “İlk günkü gibi aynı heyecan, istek, azim ve gücümüzle 60’ıncı yaşımıza hazırız. Yeni yaşımızı 13 Eylül’de Sheraton Otel’de yapacağımız, Enbe Orkestrası ve Behzat Gerçeker’in sahne alacağı 60. Yıl Balosu’yla kutlayacağız” diye konuştu. Yaklaşık 7 aydır çalışması devam eden Adana Koleji Belgesel Filmi fragmanın izletilmesinin ardından Ali Zeren Orkestrası sahne aldı. Hasretle yapılan sohbetler, orkestranın sahne almasıyla birlikte yerini eğlenceye bıraktı. Neşeyle dans eden, oynayan Adana Koleji mezunları, geceyi, 10. Yıl Marşı’nı seslendirerek noktaladılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here